Ratunek dla skóry wrażliwej – linia Calm Arbonne
CZY WIESZ ŻE…?

Skórę wrażliwą ma bardzo duża grupa osób i objawia się to na różne sposoby i w różnym stopniu. Wiele osób o skórze wrażliwej może doświadczyć niepożądanych reakcji alergicznych na produkty kosmetyczne, przedmioty gospodarstwa domowego, detergenty, pożywienie itp. powodując zaczerwienienie skóry lub jej napięcie.

Poniższa treść służy celom edukacyjnym.

Dermatolodzy rozpoznają skórę wrażliwą gdy:

  • reaguje zaczerwienieniem, guzkami lub łuszczeniem skóry
  • jest mocno wysuszona; skóra atopowa

Skłonność do zaczerwienienia i wrażliwości skóry mogą wywołać :

  • przesuszona lub uszkodzona skóra, w której pobudzone są zakończenia nerwowe
  • nadmierna ekspozycja czynniki środowiskowe takie jak: słońce, wiatr,nadmierne ciepło lub zimno
  • kontakt z materiałami lub substancjami, które powodują reakcje takie jak: pieczenie, swędzenie, kłucie, zaczerwienienie lub tkliwość
  • zapachy produktów
  • produkty spożywcze

Aby zapobiec podrażnieniu skóry wrażliwej, należy unikać kontaktu z produktami i miejscami alergizującymi. Należy również podejmować kroki w celu utrzymania skóry w dobrej kondycji. Kluczowa jest właściwa pielęgnacja delikatnymi preparatami, służącymi do tego rodzaju skóry.

Pierwszym, ważnym krokiem w pielęgnacji jest właściwe jej oczyszczenie. Produkt do skóry wrażliwej powinien być bardzo łagodny. Najlepiej, żeby był bezzapachowy. Łagodne płyny do zmywania nie posiadają zapachów oraz mydła, wtedy mają większy potencjał do łagodnego traktowania naszej skóry. Nasza skóra się nie buntuje.

Kolejny ważny krok to nawilżenie. To krok, który pozwala zachować nam odpowiednie nawodnienie, aby zapobiec wysuszeniu, podrażnieniu i ocieraniu naskórka. Wybierając produkty do skóry wrażliwej, staraj się odnaleźć takie, które mają tylko niezbędne składniki. Produkty powinny uspokoić i nawilżyć skórę, pozostawiając ją zdrową, odświeżoną i uspokojoną.

CZEGO UNIKAĆ W PRODUKTACH DO SKÓRY WRAŻLIWEJ?

Wszystkiego, co podrażnia, na przykład:

Olej mineralny i parafina
To substancje, które mają za zadanie dodatkowo nawilżyć skórę. Niestety od lat budzą sprzeczne emocje wśród wielu lekarzy i naukowców. Są bowiem ropopochodnymi substancjami, która według wielu opinii, może dostawać się w głąb naszego organizmu wywołując niekorzystne działanie.

Parabeny
To silne środki konserwujące. Znane od kilkudziesięciu lat konserwanty niegdyś stosowane przez wszystkie wielkie koncerny farmaceutyczne. W wyniku akcji medialnej, która miała miejsce kilka lat temu, pojawiło się wiele negatywnych opinii, dotyczących tych substancji. Głównym problemem było stosowanie zbyt wysokich stężeń parabenów, które mogły powodować podrażnienie lub reakcję alergiczną skóry.

Karbomery
To substancje zagęszczająca kosmetyki. Wiele produktów wymaga zmiany konsystencji z półpłynnej w stałą, w celu łatwiejszej aplikacji na skórę. Według niektórych źródeł karbomery mogą wywoływać stany zapalne i swędzenie skóry, w szczególności w okolicach oczu.

Wazelina
Stosuje się ją, aby nawilżyć i stworzyć na skórze cienką warstwę ochronną. Pojawiły się zarzuty, iż wazelina zatyka pory, ogranicza wchłanianie substancji zawartych w kremach oraz ogranicza pocenie się skóry, przez co organizm nie może prawidłowo pozbywać się toksyn.

Barwniki i aromaty syntetyczne
Nadają odpowiedni kolor lub zapach kosmetykom. Produkty kosmetyczne ze względów marketingowych, są wzbogacane przez liczne substancje uatrakcyjniające ich formę.

SLES i SLS
To substancje powierzchniowo czynne, które działają myjąco i pianotwórczo. Dzięki nim tłuszcz łatwiej łączy się z wodą i brudem. Drażniące działanie SLS nie jest w pełni zbadane. Podobnie jak w przypadku parabenów, istnieją podejrzenia, iż zbyt wysokie stężenia SLS w produktach, powoduje podrażnienie i reakcję alergiczną skóry. Ważne jest również, aby SLS był obecny jedynie w produktach, które usuwamy ze skóry, ponieważ pozostawienie takiej substancji na skórze zwiększa ryzyko podrażnienia.

SODIUM LAURYL SULFATE  TO NIE TO SAMO CO SODIUM LAUROYL SARCOSINATE!

Chcę zwrócić uwagę na bardzo istotny fakt, który często mylimy, nie znając chemii kosmetycznej.

SLS– sodium lauryl sulfate oraz SLES– sodium laureth sulfate TO NIE TO SAMO, co zawarty w żelu Calm marki Arbonne SODIUM LAUROYL SARCOSINATE.

Poniżej wpis ze strony polki.pl:
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

SLS, SLES – Typowe agresywne detergenty syntetyczne. Choć ich lista niebezpiecznych przewinień jest bardzo długa, nadal powszechnie stosowane są w tonikach, balsamach, żelach do kąpieli, szamponach. Przesuszają i podrażniają skórę, zaburzają wydzielanie łoju i potu, wywołują świąd i wypryski. Przyczyniają się do powstawania stanów zapalnych skóry, powodują podrażnienie oczu i zapalenie spojówek. Kumulują się w organizmie i metabolizowane są w wątrobie. Uszkadzają układ nerwowy i układ odpornościowy skóry. Uszkadzają osłonki włosów, powodując ich łamliwość i rozdwajanie. Są rakotwórcze.

Oznaczenia szkodliwych detergentów: Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Myreth Sulfate, Laurylosiarczany sodu, Sodium Lauryl Sulfate SLS, Sodium Laureth Sulfate SLES.

Istnieją ich dużo łagodniejsze zamienniki, jak na przykład Sodium Lauroyl Sarcosinate. Często stosuje się go w kosmetykach organicznych. To lauroilosarkozynian sodu, który pochodzi z sarkozyny, naturalnego aminokwasu występującego w ludzkim organizmie. Sodium Lauroyl Sarcosinate występuje w Handbook of Green Chemicals oraz jest zatwierdzony przez Whole Foods Premium Body Care, co potwierdza jego bezpieczeństwo.
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

NORMY I BEZPIECZEŃSTWO

DLA KOGO PRODUKTY ARBONNE?

KIM JEST KONSULTANT ARBONNE?

Klient preferencyjny posiada 20% zniżki.

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Chcesz wiedzieć więcej skontaktuj się z osobą, która zaprosiła Cię na tą stronę, lub jeśli jesteś tu przypadkiem zapraszam do kontaktu ze mną.

 

Katarzyna Sporysz

Konsultant Przedsiębiorca Arbonne

Kosmetyczka- masażystka

Trener fitness twarzy