SKÓRA WRAŻLIWA

Pielęgnacja twarzy

skóra wrażliwa

Skóra wrażliwa jest skłonna do szybkich reakcji alergicznych. Bardzo mocno reaguje na chemie w produktach (olej mineralny, sztuczne zapachy, barwniki, konserwanty itp.) Czasem może również zareagować mocniej na składniki roślinne takie jak np. aloes, rumianek, cytrusy itp. Skóra wrażliwa w szczególności potrzebuje roztropności i właściwego doboru produktów. Skóra wrażliwa jest bardzo reaktywna: szczypie, ściąga, wysusza się, swędzi. Na takiej skórze nie koniecznie widać naczynia ale za to rumień jest tu wyjątkowo mocny. Z pielęgnacji skóry wrażliwej raczej wykluczyłabym produkty z linii RE9. Pielęgnację rozpoczęłabym od linii calm, możesz śmiało również używać krem odżywczy Może się okazać, że będziesz mogła wrócić do linii RE9 lup Prepwork po serii calm. Często bywa tak, że nasza skóra staje się uwrażliwiona, kiedy jest źle pielęgnowana.

Częstym błędem, który popełniamy z braku wiedzy jest mocne natłuszczanie skóry wrażliwej. To pierwszy odruch, który nasuwa nam się kiedy nasza skóra staje się spięta i czujemy, że jest przesuszona. Mocne natłuszczanie, nawilżanie jest oczywiście zalecane ale nie w przypadku kiedy ten efekt daje olej mineralny. Olej mineralny to drugi po słońcu czynnik, który postarza naszą skórę i powoduje alergie i problemy skórne. Nakładając produkt z tym składnikiem, pozornie wydaje nam się, że skóra jest gładka i miękka. Tym czasem skóra jest  natłuszczona  ale równocześnie  nie ma wymiany gazowej i jest zaskórnikotwórcza. Olej mineralny jest umieszczany w produktach do pielęgnacji jako składnik główny, najczęściej jako drugi, trzeci składnik po wodzie.

CZEGO UNIKAĆ?

Zmian temperatur, stresu, chlorowanej i twardej wody, słońca solarium, gorącego powietrza (np. ze sprzętu do stylizacji włosów), nagłych zmian tętna, leków antykoncepcyjnych, gorących kąpieli, łaźni parowych, sauny, mrozu i wiatru, wilgoci, alkoholu- czerwonego wina, peelingów gruboziarnistych i kosmetyków którymi pocierasz, rozgrzewasz skórę.

Trądzik różowaty należy do rodzaju skór naczyniowych i mocno reaktywnych. Należy skontaktować się z lekarzem dermatologiem. Mamy jednak sprawdzone produkty, które możesz włączyć w pielęgnację tej skóry. Opis trądziku różowatego znajdziesz w zakładce SKÓRA TRĄDZIKOWA.