SKÓRA WRAŻLIWA

Pielęgnacja twarzy

skóra wrażliwa

Skóra wrażliwa jest skłonna do szybkich reakcji alergicznych. Bardzo mocno reaguje na chemie w produktach (olej mineralny, sztuczne zapachy, barwniki, konserwanty itp.) Czasem może również zareagować mocniej na składniki roślinne takie jak np. aloes, rumianek, cytrusy itp. Skóra wrażliwa w szczególności potrzebuje roztropności i właściwego doboru produktów. Skóra wrażliwa jest bardzo reaktywna: szczypie, ściąga, wysusza się, swędzi. Na takiej skórze nie koniecznie widać naczynia ale za to rumień jest tu wyjątkowo mocny. Z pielęgnacji skóry wrażliwej raczej wykluczyłabym produkty z linii RE9.

Częstym błędem, który popełniamy z braku wiedzy jest mocne natłuszczanie skóry wrażliwej. To pierwszy odruch, który nasuwa nam się kiedy nasza skóra staje się spięta i czujemy, że jest przesuszona. Mocne natłuszczanie, nawilżanie jest oczywiście zalecane ale nie w przypadku kiedy ten efekt daje olej mineralny. Olej mineralny to drugi po słońcu czynnik, który postarza naszą skórę i powoduje alergie i problemy skórne. Nakładając produkt z tym składnikiem, pozornie wydaje nam się, że skóra jest gładka i miękka. Tym czasem skóra jest  natłuszczona  ale równocześnie  nie ma wymiany gazowej i jest zaskórnikotwórcza. Olej mineralny jest umieszczany w produktach do pielęgnacji jako składnik główny, najczęściej jako drugi, trzeci składnik po wodzie.

CZEGO UNIKAĆ?

zmian temperatur, stresu, chlorowanej i twardej wody, słońca solarium, gorącego powietrza (np. ze sprzętu do stylizacji włosów), nagłych zmian tętna, leków antykoncepcyjnych, gorących kąpieli, łaźni parowych, sauny, mrozu i wiatru, wilgoci, alkoholu- czerwonego wina, peelingów gruboziarnistych i kosmetyków którymi pocierasz, rozgrzewasz skórę.

Trądzik różowaty należy do rodzaju skór naczyniowych i mocno reaktywnych. Należy skontaktować się z lekarzem dermatologiem. Mamy jednak sprawdzone produkty, które możesz włączyć w pielęgnację tej skóry. Opis trądziku różowatego znajdziesz w zakładce SKÓRA TRĄDZIKOWA.