SKÓRA TRĄDZIKOWA

Pielęgnacja twarzy

skóra trądzikowa

TRĄDZIK POSPOLITY ZAZWYCZAJ SKÓRA MŁODA

Skóra trądzikowa często bywa mylona ze skórą tłustą.
Częścią wspólna obu skór jest nieprawidłowe działanie gruczołów łojowych. Gruczoły łojowe wydzielają sebum. Kiedy wydzielają go w nadmiarze mówimy o skórze tłustej (skóra, która się świeci). Czasem pojawiają się krostki, ale dzieje się to sporadycznie. Natomiast skóra trądzikowa przysparza więcej problemów. Ma zaburzone wydzielanie sebum, do tego naskórek złuszcza się nieprawidłowo. Martwe komórki zatykają ujścia gruczołów łojowych, powstają stany zapalne, ropnie, krosty. Oprócz uwarunkowań genetycznych, wpływ na skórę trądzikową mają hormony oraz dieta.  Jeśli masz problemy trądzikowe po 30r.ż. koniecznie sprawdź poziom prolaktyny. Zaburzenia w tej sferze powodują pobudzenie skóry trądzikowej.  Wahania hormonów są najczęściej w okresie dojrzewania, uaktywniają się podczas stresujących sytuacji lub zmiany trybu życia (diety, oczyszczania, wzmożona ilość treningów). Do pogorszenia skóry tłustej i trądzikowej dochodzi również przy niewłaściwym trybie życia. Najbardziej szkodliwe są: cukier, słodycze, alkohol, Fast foody,kawa, papierosy, kakao, ostre przyprawy. Wystarczy, że ograniczysz spożywanie takich produktów a Twoja skóra ulegnie diametralnej zmianie. Wymagamy czasami od kosmetyków cudów, nie potrafiąc uregulować trybu życia i spożywania  niewłaściwych pożywień.

Linia wspomagająca trądzik pospolity:

CLEAR FUTURE – kliknij w link

ZOBACZ ODŻYWIANIE

Skórze z trądzikiem pospolitym pomogą również preparaty złuszczające. Zioła wspomagające skórę trądzikową to: czystek, pokrzywa, rumianek, czarny bez. Pij napar regularnie.

TRĄDZIK RÓŻOWATY ZAZWYCZAJ SKÓRA DOJRZAŁA

Trądzik różowaty zupełnie różni się od trądziku pospolitego. Dlatego pielęgnacja tego rodzaju skóry jest zupełnie inna. Trądzik różowaty to specyficzna choroba skóry, która mimo zaawansowania medycyny i kosmetologii, nadal pozostaje zagadką dla lekarzy i specjalistów. Bezpośrednie przyczyny jego powstawania nadal nie są wystarczająco poznane i budzą wiele kontrowersji. Nie można wyleczyć go całkowicie, dość skutecznie da się jednak złagodzić jego objawy. Dzisiejsza technologia i kosmetyki są w stanie nieco złagodzić jego objawy. Jednak bezwzględnie osoba z trądzikiem różowatym powinna trafić do lekarza i podjąć leczenie farmakologiczne. Linia wspomagająca trądzik różowaty :

RE9 ADVANCED – kliknij w link ( serum RE9 zamieniłabym na calm ).

Za czynniki sprzyjające powstawaniu trądziku różowatego uważa się:.

  • zaburzenia w układzie naczyń powierzchownych skóry
  • zaburzenia hormonalne
  • współistnienie chorób żołądka i jelit (helicobater pylori), często wykrywa się także roztocze demodex folliculorum

Czym jest  trądzik różowaty?

Jest to przewlekła choroba skóry, występująca na twarzy (policzki, broda, okolice nosa i oczu). Pierwsze jej stadium zazwyczaj przebiega bardzo łagodnie. U osoby dotkniętej chorobą na twarzy zaczyna pojawiać się rumień oraz teleangiektazje (rozszerzone naczynia krwionośne). Kolejnym etapem jest powstanie w ujściach mieszków włosowych drobnych grudek i krostek. Nieleczone objawy ulegają zaostrzeniu, a stan skóry znacznie się pogarsza. Pojawia się uczucie pieczenia i szczypania, wysuszenie, często też występuje obrzęk. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do tzw. przerostu guzowatego nosa (rhinophyma), co zdarza się zwłaszcza w przypadku mężczyzn. (źródło tekstu: sztuka-kosmetologii.pl)