Normy i bezpieczeństwo produktów Arbonne.

Dzisiejszy wpis na Waszą prośbę, o ważnych pytaniach dotyczących Produktów Arbonne i ich bezpieczeństwa.

 

Czy firma Arbonne przestrzega norm dotyczących bezpieczeństwa produktów?

 

Arbonne zajmuje się badaniem i opracowywaniem czystych, bezpiecznych i korzystnych produktów, które już od ponad 37 lat cieszą się olbrzymią popularnością wśród Konsultantów i Klientów. Firma Arbonne zapewnia, że podejmie natychmiastowe działania w przypadku każdego niebezpiecznego składnika, który znajduje się w formułach oferowanych przez nią produktów, według instrukcji wszystkich wymienionych poniżej organizacji.

Przestrzegamy wymagań: United States Food and Drug Administration (Stany Zjednoczone) |  Federal Trade Commission (Stany Zjednoczone) Health Canada (Kanada) | Australia Therapeutic Goods Administration | United Kingdom Food Standards Agency (Wielka Brytania) | Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) | Australia National Industrial Chemicals Notification and Assessment Scheme | Personal Care Products  Council (Stany Zjednoczone) | Międzynarodowego Stowarzyszenia Substancji Zapachowych (IFRA) | Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącego produktów kosmetycznych | Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH) | Cosmetic Ingredient Review (CIR) | Komitetu Naukowego ds. Bezpieczeństwa Konsumentów (SCCS)

 

Wszystkie składniki naszych kosmetyków są badane okresowo pod względem bezpieczeństwa i skuteczności przez ekspertów z branży. CIR (Cosmetic Ingredient Review) jest amerykańską organizacją określającą bezpieczeństwo składników. CIR przedstawia wyniki swoich badań stowarzyszeniu CTFA (Cosmetic, Toiletries, and Fragrance Association). CIR oraz PCPC (wcześniej CTFA) to bezstronne i cieszące się dużym poważaniem organizacje. W przeciwieństwie do amerykańskiej FDA (Food and Drug Administration) nie są one organami rządowymi. PCPC (wcześniej CTFA) nadzoruje proces wytwarzania oraz składniki kosmetyków.

Postępujemy zgodnie z wytycznymi Komitetu Naukowego ds. Produktów Kosmetycznych i Produktów Nieżywnościowych(SCCNFP), który zajmuje się oceną bezpieczeństwa składników zawartych w kosmetykach.

 

A co z  filtrami przeciwsłonecznymi?

Jeśli chodzi o  filtry przeciwsłoneczne, to Amerykańska agencja FDA i inne agencje rządowe na świecie podjęły działania mające na celu ochronę konsumentów przed uszkodzeniem skóry spowodowanym nadmiernym jej kontaktem z promieniami słonecznymi. Jednym z podjętych środków było wymaganie, aby ustanowić standardowe testy sprawdzające skuteczność produktów zawierających filtr przeciwsłoneczny oraz aby opakowania tych produktów precyzyjnie informowały o wynikach tych testów.

Produkty przeciwsłoneczne powinny oferować zarówno filtr ochraniający przed poparzeniami skóry (czyli SPF), jak i filtr o szerokim zakresie ochrony. Produkty, które zdały testy sprawdzające filtr o szerokim zakresie ochrony będą również chroniły przed promieniowaniem UVA i UVB. Produkty z filtrem przeciwsłonecznym o szerokim zakresie ochrony SPF 15 i wyższym wskaźniku wspomagają ochronę skóry przed poparzeniem słonecznym i mogą zmniejszyć widoczność wczesnych oznak starzenia się skóry spowodowanych wystawianiem skóry na słońce. Muszą jednak być stosowane według sugerowanego sposobu użycia i wraz z innymi czynnościami ochronnymi. W każdym kraju produkty muszą spełnić wymagania specyficznych programów testujących, jak międzynarodowy test określający poziom wskaźnika SPF (ang. International SPF Determination Test) oraz metody badań stosowane przez unijne stowarzyszenie zwane niegdyś Colipa (obecnie znane jako Cosmetics Europe) testujące długość fal UVA i fal krytycznych (ang. UVA and Critical Wavelength Test Methods).

Mimo że są to powszechnie stosowane metody, Unia Europejska zaleca stosowanie metod według standardów ISO (ang. International Standards Methods), które stają się normą na całym świecie. Firma Arbonne obecnie testuje swoje produkty według tych metod.

 

Nasi klienci czytają w internecie wiele opinii dotyczących różnych składników. Czasami mają dylemat, czy konkretny składnik w naszym produkcie jest na pewno bezpieczny?

 

PHENOXYETHANOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, jak i  ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, są wymienione w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady nr 1223/2009 dotyczącym produktów kosmetycznych jako dozwolone filtry chroniące przed promieniowaniem UV.

Dodatkowo, Dimetykon, inaczej  Dimethicone Crosspolymer (Silikon) jest uznawany przez agencje regulacyjne za bezpieczny i skuteczny środek do ochrony skóry. Forma Dimethicone Crosspolymer, z której korzysta Arbonne pochodzi z piasku i jest przegrzana, tworząc krzem. Dimethicone Crosspolymer (Silikon) w naszych produktach pozostaje na powierzchni skóry, dzięki czemu można go rozpoznać jako środek chroniący skórę.

 

 

 

Zapewnienie od Firmy Arbonne

Na koniec pragniemy zapewnić, że nie używamy niebezpiecznych chemikaliów. Bezpieczeństwo ma związek z ilością składnika użytego w formule produktu wraz z czasem ekspozycjiNie można ocenić bezpieczeństwa ani toksyczności produktu na podstawie samego wykazu składników, ponieważ nie dostarcza informacji na temat czystości składnika lub interakcji ze składnikami.

Jest to określone przez formulację produktu i jest następnie walidowane poprzez testowanie gotowego produktu pod kątem czystości, bezpieczeństwa i korzyści płynących ze stosowania.

Nauka i testowanie surowców najlepiej wspiera czystość i bezpieczeństwo zarówno pojedynczych składników, jak i gotowego produktu, który naszym zdaniem ma kluczowe znaczenie.

Na tej podstawie Arbonne koncentruje się na testowaniu jakości każdego składnika i produktu, aby zapewnić, że spełnia on nasze wysokie standardy jakości. W tym miejscu zaangażowanie firmy Arbonne w badania nad bezpieczeństwem i czystością ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia jakości naszych produktów, przy jednoczesnym zachowaniu zdolności do pozyskania najlepszych składników dla formuły.

 

Dowiedz się więcej na temat naszej wizji i misji.

Dowiedz się więcej na temat produktów, składników i procedur

 

A co z datami ważności na produktach, jak je odczytać?

 

Celem firmy Arbonne jest dostarczanie produktów o identycznych formułach na wszystkie  rynki. Oznacza to, że staramy się opracowywać takie formuły produktów, które zostaną dopuszczone do sprzedaży w każdym kraju, w którym oficjalnie działamy. Jedynymi wyjątkami od tej reguły są przypadki, gdy przepisy i regulacje prawne w danym kraju uniemożliwiają nam osiągnięcie tego celu. Jeśli chodzi o produkcję naszych produktów i daty ważności na ich opakowaniach, nasze wytyczne są takie same dla wszystkich rynków.

W związku z tym data ważności znajduje się wyłącznie na produktach zawierających filtr przeciwsłoneczny, kosmetykach leczniczych oraz produktach spożywczych.

Informacje na temat daty ważności są umieszczane na etykiecie lub opakowaniu produktu.

Pozostałe produkty będą miały informację dotyczącą okresu przydatności po otwarciu produktu. Jest to symbol otwartego słoika z liczbą miesięcy, w czasie których produkt może być stosowany od momentu otwarcia. Symbol ten znajduje się na produkcie lub na jego zewnętrznym opakowaniu.

Kosmetyk może być używany maksymalnie  odpowiednią ilość miesięcy od momentu otwarcia, która jest wskazana na opakowaniu – symbol pudełeczka z liczbą, 3, 6 lub 12 miesięcy nie dłużej niż data upływu ważności.

Kosmetyki, na których nie jest naniesiona data ważności mają informację dotyczącą okresu przydatności po otwarciu produktu.  Wszystkie produkty, od momentu wyprodukowania, są ważne przez 2 lata.

 

Decydując o tym, jak zarządzać stanami magazynowymi, stosujemy się do najlepszych praktyk w branży.  W związku produkty, które posiadają datę ważności (SPF i Odżywianie) są usuwane z naszych magazynów na 90 dni przed terminem ważności. Nie jest to wymóg prawny, ale praktyka Arbonne.

Okres ten powinien być wystarczający na zużycie produktu. Większość z naszych produktów zużywa się w ciągu 30-60 dni.

Aby nie straciły ważności Arbonne zabrania konsultantom kupowania dużych ilości produktów „na zapas”. W ten sposób nie są one magazynowane na zewnątrz.

Natomiast Kody LOT,  to numery partii, stanowiące dodatkową identyfikację pozycji magazynowanej, przyjmowanej i wydawanej. Nie zawierają w sobie zakodowanej daty i są powiązane z indeksem magazynowym.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Kilka prywatnych słów ode mnie:

Osoby, które nadal wątpią w procedury, o których napisałam wcześniej, proszę o zaglądnięcie do innych produktów w drogeriach. Te procedury obowiązują wiele marek. Nasze produkty są produkowane i dostarczane do magazynu, z którego już bezpośrednio lądują u klienta. Nasze produkty nie przechodzą przez szereg hurtowników i sklepów, to właśnie jest zaletą tego modelu biznesu jakim jest MLM- Marketing w sieci network. Produkt z produkcji poprzez magazyn i rekomendację konsultanta, trafia do klienta, co zwiększa gwarancję jego świeżości i przydatności do zużycia. Dlatego konsultant jest osobą rekomendującą a nie sprzedającą. Rejestrując się jako klient preferencyjny na stronie masz gwarancję jak najlepszej obsługi, świeżych produktów oraz 45 dniowej gwarancji na zwrot produktu.

 

Dla większości kosmetyków okres przydatności, zanim go otworzysz, wynosi 30 miesięcy. Jeśli tak jest to nie ma obowiązkuumieszczania daty ważności ( zgodne z Dyrektywą Europejską oraz polską Ustawa o kosmetykach.) Producent natomiast jest zobowiązany w takim przypadku umieścić symbol otwartego słoiczka ( tzw. PAO- Period After Opening- czas po otwarciu) z podaniem cyfry wyrażającej ilość miesięcy bezpiecznego używania kosmetyku po otwarciu opakowania.

 

Jeśli potrzebujesz dokładny opis produktu, skontaktuj się z konsultantem, który Cię tutaj zaprosił.

On wyśle Ci dokładny skład każdego produktu, który Cię interesuje drogą mailową. Jeśli cos dla Ciebie jest niezrozumiałe lub masz wątpliwości skomentuj wpis na blogu. Postaram się odpowiedzieć jak najbardziej rzetelnie na Twoje pytanie.

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

OD ARBONNE:

Internet pełen jest informacji, z których wiele może być poprawnych i aktualnych, natomiast inne są zupełnie nieprawdziwe. Każdy z nas może zamieścić jakąś treść w sieci niezależnie od tego, czy posiada fakty na poparcie swoich twierdzeń czy nie. Ludzie mają relatywną swobodę w kwestii wyrażania własnych opinii, dawania rad, przekonywania innych do określonych działań czy jakiejś idei (polityka, reklama). Taki stan rzeczy powoduje dezorientację i rodzi obawy wśród Klientów. Ważne jest, aby polegać na zaufanych i wiarygodnych źródłach informacji i pamiętać, że dane dotyczące jakiegoś produktu lub jego składu będą różniły się od składu i informacji podanych na innym produkcie.
Produkty firmy Arbonne spełniają surowe standardy wyznaczone przez Unię Europejską, Kanadę, Australię i Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków. Zawsze szczerze odpowiadamy na pytania dotyczące składników zadawane przez Niezależnych Konsultantów oraz udostępniamy im liczne materiały informacyjne online (arbonne.pl, The Source, Arkusze Poznaj produkt, Arbonne University itp.). Ponadto zamieszczamy informacje na temat składników na naszej stronie internetowej.

Jeśli chodzi o składniki zawarte w produktach kosmetycznych, poniżej znajduje się nasze wyjaśnienie dotyczące tych składników, które wywołują najwięcej kontrowersji:

Trietanolamina (TEA) (INCI Triethanolamine)
Trietanolamina, składnik znajdujący się w niektórych produktach Arbonne, jest emulgatorem otrzymywanym na drodze syntezy. Według słowniczka na stronie internetowej Stason.org trietanolamina jest wysoce toksyczna i wchodzi w skład ponad 40% produktów kosmetycznych. W trietanolaminine występują nitrozaminy, związki powiązane z właściwościami rakotwórczymi.
Obawy związane z trietanolaminą wynikają z jej potencjalnego zanieczyszczenia wolnymi „aminami”. Obawy te są nieuzasadnione w przypadku naszych produktów, ponieważ używamy TEA wysokiej czystości. Co więcej dla naszych nowszych formuł udało nam się znaleźć zastępstwo dla TEA. Opinie konsumentów o tym, które składniki wolą i uważają za bezpieczniejsze w produktach do pielęgnacji ciała stale zmieniają się. Aby iść z trendem oraz odpowiadać na oczekiwania konsumentów, stale rozważamy i oceniamy potencjalne ulepszenia preparatów w każdej z naszych kolekcji. Z dumą bronimy stopnia bezpieczeństwa charakteryzującego całą naszą ofertę produktową.

Sól disodowa EDTA (INCI Disodium EDTA)
Sól disodowa EDTA to kolejny składnik chemiczny, na który konsument powinien zwrócić uwagę, czytając etykietę produktu Arbonne. Sól disodowa EDTA może zawierać niebezpieczny poziom dwóch związków toksycznych zwanych tlenkiem etylenu i dioksanem. Strona internetowa Stason.org informuje, że sól disodowa EDTA jest również uważana za karcynogen, ponieważ powiązana została z prowokowaniem raka. Według bazy danych Skin Deep1 sól disodowa EDTA stanowi niebezpieczeństwo średniego stopnia i stwarza potencjalne niebezpieczeństwo w związku z toksycznym działaniem na układ nerwowy i narządy ciała. Sól disodowa sulfobursztynianiu oksyetylenowanego alkoholu laurylowego (INCI Disodium Laureth Sulfosuccinate)

1 Skin Deep, a dokładniej EWG’s Skin Deep jest amerykańską bazą danych o kosmetykach, która zestawia informacje i ocenę bezpieczeństwa składników zawartych w kosmetykach. Skin Deep została stworzona i jest prowadzona przez niekomercyjną organizację EWG (z ang. The Environmental Working Group). Sól disodowa sulfobursztynianiu oksyetylenowanego alkoholu laurylowego to kolejny składnik, który może występować w niektórych produktach Arbonne, np. w szamponach. Według strony Skin Deep składnik ten często znajduje się w produktach do oczyszczania twarzy, peelingach, kremach do golenia, płynach do mycia ciała i mydłach dla dzieci. Według tego samego źródła toksyczność tego składnika oceniona została na 3 stopień w skali toksyczności od 1 do 10, co uważa się już za średnie zagrożenie związane z tym składnikiem.

Niektóre z naszych produktów zawierają te dwa składniki wymienione powyżej. Spełniają one funkcje konserwantów, środków neutralizujących i powierzchniowo czynnych. Składniki te są potrzebne w preparatach kosmetycznych, aby produkty były stabilne i działały w odpowiedzi na Twoje oczekiwania. Bez tych składników produkty mogłyby ulec skażeniu bakteryjnemu, a ich konsystencja rozdzieleniu. Składniki te są bezpieczne i spełniają nasze surowe zasady.

Diazolidynylo mocznik (INCI Diazolidinyl Urea)
Diazolidynylo mocznik jest składnikiem często występującym w produktach do pielęgnacji włosów i ciała. Diazolidynylo mocznik może być wytwarzany z moczu zwierząt, ale Arbonne używa syntetycznej wersji tego składnika. Obie wersje uznane są za średnio niebezpieczne według strony Skin Deep. Ich toksyczność oceniona została na 6 stopień w skali toksyczności od 1 do 10. Skin Deep wymienia następujące obawy związane z tym składnikiem: rak, alergie, zaburzania funkcjonowania układu hormonalnego, toksyczność na narządy ciała i układ nerwowy. Diazolidynylo mocznik uwalnia substancję zwaną formaldehydem. Według informacji udostępnionych na stronie internetowej Stason.org to właśnie ta substancja podejrzewana jest o właściwości rakotwórcze i podrażniające skórę.
Obecnie nie dodajemy tego składnika do naszych produktów. Nieustannie pracujemy nad udoskonalaniem naszych produktów, używając najlepszych, najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych sposobów opartych na postępach naukowych.

Związki zwane PEG Obawy dotyczące PEG związane są z potencjalnym zanieczyszczeniem 1,4-dioksanen oraz tlenkiem etylenu (w postaci gazu). Wszystkie składniki naszych produktów zawierające związki PEG zostały poddane testom. Rezultaty tych badań wykazały najwyższy poziom czystości, dlatego nie ma powodów do obaw.
Zanieczyszczenia tych składników zależą głównie od jakości procesów. Nie można zakładać, że we wszystkich zakładach produkcyjnych jakość będzie niska lub niekontrolowana. Ponieważ testujemy nasze składniki oraz ich źródła, niebezpieczeństwo związane z zanieczyszczeniem jest zerowe.

Gdy zmienimy lub udoskonalimy formuły obecnie dostępnych produktów, związki PEG zostaną usunięte. Nowe produkty wprowadzone w ciągu ostatnich dwóch lat, nie zawierają PEG.

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Chcesz wiedzieć więcej  zapraszam do kontaktu ze mną.

 

Katarzyna Sporysz

Konsultant Przedsiębiorca Arbonne

Kosmetyczka/ wizażystka/masażystka

Trener fitness twarzy