Skóra mężczyzn też jest wrażliwa – zobacz jak warto ją pielęgnować

CZY WIESZ, ŻE…?

Skóra mężczyzny różni się od skóry kobiety pod wieloma względami, dlatego mężczyźni mają inne potrzeby związane z pielęgnacją skóry.

Poniższe informacje służą wyłącznie celom informacyjnym.
Nie stanowią one oświadczeń zdrowotnych dla produktów Arbonne.

Niektóre różnice między skórą mężczyzn a kobiet to:

GRUBOŚĆ

Skóra mężczyzny jest o około 25% grubsza niż skóra kobiety. Ze względu na tę różnicę w grubości skóra mężczyzn może wydawać się szorstka i matowa.

WRAŻLIWOŚĆ

Skóra twarzy mężczyzn zwykle jest bardziej wrażliwa niż skóra kobiet. Dzieje się tak za sprawą regularnego golenia, które stopniowo niszczy warstwę hydrolipidową skóry, czyli barierę ochronną znajdującą się na jej powierzchni. W rezultacie zmniejsza się naturalna zdolność skóry do utrzymywania nawilżenia i ochrony przed czynnikami zewnętrznymi.

PRODUKCJA ŁOJU

Po zakończeniu okresu dojrzewania produkcja sebum, czyli łoju, jest częstsza u mężczyzn niż u kobiet; ma to związek z testosteronem.

ZAGĘSZCZENIE KOLAGENU

Skóra mężczyzny ma większe zagęszczenie kolagenu niż skóra kobiety. Mierzy się to, porównując stosunek kolagenu do grubości skóry. Zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet produkcja kolagenu raptownie zmiesza się po ukończeniu 50 roku życia. Jeśli chodzi o sposób, w jaki skóra zacznie przejawiać oznaki starzenia oraz czas tego procesu, to mężczyźni mają niewielką przewagę nad kobietami. Niemniej jednak powinni również stosować codzienną pielęgnację skóry. Codzienne oczyszczanie i nawilżanie oraz codzienna ochrona skóry przed promieniami słonecznymi są bardzo ważne dla zachowania zdrowego i młodego wyglądu skóry.

FACE YOUR FUTURE, CZYLI JUŻ DZISIAJ ZADBAJ O SWOJĄ SKÓRĘ!

Dodatkowo, poza stosowaniem codziennych czynności pielęgnacyjnych, ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry do golenia, co pomaga uniknąć podrażnienia i uczucia dyskomfortu. Golenie może uszkadzać skórę, ponieważ usuwa jej barierę ochronną, czyli warstwę hydrolipidową. Bez tej bariery skóra może tracić nawilżenie i być mniej odporna na podrażnienia. Stosowanie produktów, które nawilżają i ochraniają skórę pomaga uniknąć nieprzyjemnego uczucia podczas golenia oraz pieczenia spowodowanego ostrzem.

FILM INSTRUKTAŻOWY

Jeśli chcesz kupić produkt skontaktuj się ze swoim konsultantem lub napisz do mnie.