Kim jest konsultant Arbonne? Kim jest konsultant pracujący w modelu biznesowym MLM?

Dlaczego warto zaufać Arbonne i zostać konsultantem przedsiębiorcą?

 

Każda firma w modelu biznesowym MLM posiada konsultantów, czyli osoby, które promują produkt ( wcześniej przez nie wybrany, taki który lubią).

Produktem mogą być kosmetyki, suplementy, urządzenia gospodarcze, ściereczki, garnki, miseczki. Zaletą takich produktów jest  zazwyczaj wysoka jakość i wydajność.

Konsultant to osoba, która sama używa produkty, lubi je i poleca  innym. Może o nich dużo powiedzieć, podzielić się doświadczeniem swoim oraz innych osób tzw. partnerów biznesowych czyli innych konsultantów lub klientów używających produkt.

W  tradycyjnym modelu biznesu np. tradycyjnym sklepie, całą tą pracę wykonują sklepy oraz sprzedawcy. Jeśli chodzi o branżę wellness i produkty pielęgnacyjne i suplementy zaliczają się do nich również apteki i farmaceuci oraz sklepy firmowe i ich sprzedawcy.

Pomiędzy producentem, hurtownią a następnie sklepem, pośredniczą jeszcze przedstawiciele handlowi. Właściciele sklepów zarabiają na sprzedaży jak największej ilości produktów.

Sprzedawcy, farmaceuci, przedstawiciele handlowi są to osoby pracujące na etacie. W ich interesie leży obsługa klienta. Często promują produkty, które narzuca firma lub właściciel, który wszedł w układ polecania konkretnej firmy za konkretne zyski. Rzadko zdarza się, że osoby na etacie promują produkt bo go bardzo lubią, ale nie mówię, że nigdy.

Nic w tym złego. Przez większość swojego życia wszyscy coś kupujemy lub polecamy/sprzedajemy. Każdy z nas to robi. Tak funkcjonuje świat.

Chciałam pokazać Ci  tylko obraz tego, że każdy z nas coś sprzedaje, poleca czasami nawet nieświadomie.

Konsultant to taka osoba, podobna do sprzedawcy w sklepie, z tą różnicą, że przychodzi do Ciebie do domu abyś mogła/mógł wybrać produkt ew. przyglądnąć się możliwości współpracy z firmą lub przekazuje Ci informację jak zakupić produkt w sklepie internetowym, nie wychodząc z domu, korzystając z wszystkich przywilejów i zniżek, które oferuje firma . Jest Twoim osobistym doradcą. Różnica zazwyczaj jest jeszcze jedna.

Konsultant sam używa tych produktów, umie  doradzić i o nich opowiedzieć, a jeśli czegoś nie używa z gamy dostępnych produktów, to na pewno używa tego produktu ktoś ze znajomych lub partner biznesowy i na pewno udzieli Ci rzetelnej informacji na jego temat. Oczywiście jak każdy sklep, właściciel sklepu, przedstawiciel handlowy i polecający produkt pracownik zarabia na tym.

Nie…nie zarabia na Tobie. Firma wypłaca konsultantowi procent od zysków, ponieważ wykonał pracę, za którą w tradycyjnym biznesie producent musi zapłacić mediom, modelkom i całemu PR, a po drodze innym uczestnikom, którzy produkt dostarczą do klienta.

Dodatkowo konsultant ma możliwość budowania zespołu, uczenia ludzi robienia tego co on sam robi, tworzenia tzw. dźwigni handlowej i możliwości uczenia, generowania dochodów wszystkich zainteresowanych, bez względu na na status społeczny czy wykształcenie

Właściwie konsultant od przedstawiciela handlowego różni się tym, że pracuje dla siebie, w czasie dogodnym dla siebie. Wkłada w tą pracę tyle zaangażowania ile czuje za słuszne, otrzymując zapłatę na miarę swojego zaangażowania,promując produkt, który zazwyczaj kocha. Może również tą możliwość dołożyć do obecnej pracy etatowej jako drugą nogę finansową (na początku).

Przedstawiciel handlowy pracuje na etacie, ma wyznaczone godziny pracy, zarabia ograniczoną pensję etatową, promuje produkt, który narzuca mu firma.

Dlaczego zrobiłam takie porównanie? Ponieważ w schemacie postrzegania wielu osób konsultant jest traktowany jak intruz a przedstawiciel handlowy jako dobry zawód na etacie.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Każda firma w takim modelu biznesowym ma wielu konsultantów.Ponieważ wielu ludzi, a w szczególności kobiet potrzebuje takiej alternatywy zarabiania w dzisiejszym szybkim, konsumpcyjnym świecie.

XXI w. dał nam jeszcze jedną ważną możliwość. Dzisiaj konsultanci, mam na myśli konkretnie konsultantów Arbonne ( ponieważ ten system znam dokładnie) mogą pracować organizując grupowe spotkania spa, zapraszając Ciebie i Twoje koleżanki na 1,5h  relaks (w Polsce oraz poza jej granicami). Wychodzimy też na spotkania indywidualne i co jest ogromną zaletą XXI w. wykorzystujemy do tej pracy jak każda inna firma, social media. Oznacza to ogromny rozwój, co jest fenomenem ponieważ konsultanci mogą pracować globalnie, we wszystkich krajach w których jest marka. Mogą się również przemieszczać, czyli mieszkać w różnych miejscach bez obawy o strach związany z pracą.

Co to oznacza? Oznacza to tyle, że ja lub Ty jako konsultant możemy mieć klientów używających produkty oraz zespół partnerów biznesowych rozmieszczony globalnie, a co za tym idzie nieograniczone dochody i rozwój, pracując z komputerem w ręce w każdym miejscu na Świecie. Dodam, że nasz biznes może pracować przez 24h na dobę, ponieważ gdy u nas jest noc w innym państwie, w którym marka Arbonne oficjalnie istnieje, jest dzień.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Po czym poznasz konsultanta Arbonne?

Obowiązuje nas wysoka kultura i etyka pracy. Dbamy o jasność i przejrzystość zasad etycznych i koleżeńskich. W naszych zespołach nie znajdziesz tzw. wyjadaczy marketingu sieciowego, którzy zmieniają front pod wpływem dobrej oferty finansowej. Dla nas ważna jest: wizja, rozwój, promowanie zdrowego stylu życia i przy tym zarabianie.

Jesteśmy często bardzo poważnymi osobami na stanowiskach: lekarz, pielęgniarka, nauczyciel, właściciel małego biznesu, kosmetolodzy, właściciele gabinetów kosmetycznych, architekci, aktorzy, sportowcy, trenerzy itp. Jesteśmy również rodzicami, partnerami, przyjaciółmi.

Arbonne jest dumnym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej (PSSB) i przestrzega wszelkich zasad Kodeksu Etycznego PSSB.
Jeśli nas spotkasz, nie będziemy Cię namawiać ani stawiać w trudnych sytuacjach.

Wybór zawsze pozostaje po Twojej stronie.

To co robimy, to szerzymy INFORMACJĘ o marce, zdrowej pielęgnacji, zdrowym stylu życia i możliwościach dostępnych na naszym polskim rynku pracy oraz dajemy Ci możliwość wypróbowania produktów na sobie.

Jesteśmy uśmiechnięci, przyjaźni, skorzy do pomocy i uważni na Twoje potrzeby.

 

Naszą etyką, kulturą, wizją i jakością konsultantów chcemy zapoznać Cię z nową erą social marketingu/ marketingu sieciowego w Polsce i na Świecie. Chcemy rozwiać Twoje obiekcje i legendy dotyczące naszej marki oraz mitów dotyczących marketingu sieciowego.

Osobiście będę na tym blogu pisała FAKTY. Chcę abyś w mądry sposób podejmowała/-ł decyzje w oparciu o fakty, a nie domysły i opinie osób nie związanych z branżą lub związanych z konkurencją.

 

Jesteśmy też ludźmi, więc nie oceniaj nas surowo. Wielu z nas dopiero uczy się tego nowego stylu życia , uczciwego kontaktu z Tobą i dawania Ci przestrzeni do dokonywania własnych wyborów.

Jeśli poczujesz, że masz za mało informacji, są one chaotyczne, chciałbyś wiedzieć coś więcej, poproś konsultanta, który pokazał Ci te możliwości, aby umówił wspólne spotkanie ze swoim partnerem biznesowym, który jest troszkę dłużej w firmie. My na prawdę się wspieramy i jesteśmy tu dla Ciebie.

 

Konsultantek marki Arbonne jest już wiele, nasze zespoły zasilają również Panowie, choć są oni w mniejszości. Mamy już na swoim koncie dużo sukcesów w Polsce.

Widać nas mocno w social mediach, ponieważ marka Arbonne wspiera nas i daje nam możliwość aktywnej promocji siebie, stylu życia oraz produktów w mediach społecznościowych.

Znajdziesz nas na Facebook, Instagram,Twitter, Youtube, Pinterest, Google+

Ja osobiście posiadam konta na facebook, youtube, instagram ( znajdziesz mnie wpisując moje imię i nazwisko)

 

Aha…chcę obalić jeszcze jeden mit. Bardzo ważny dla indywidualistów. W modelu biznesowym MLM czyli marketingu sieciowym nie jesteś masą, kolejnym ogniwem, czy też baranem naśladującym innych.

Jesteś indywidualnym przedsiębiorcą, odpowiedzialnym za siebie, pracującym dla siebie i wykorzystującym swoje własne indywidualne talenty i potencjał. To co jest ważne i co działa w tym modelu bezbłędnie to STRATEGIA tzw.duplikacja- czyli powtarzanie konkretnych kroków dla wszystkich jednakowych. To przyspiesza zarabianie i daje przejrzystość i bezpieczeństwo nowym osobom, dołączającym do zespołu.

Jeśli jeszcze masz wątpliwości, zobacz, poczytaj kim jestem jako człowiek. Może wtedy uwierzysz, że Arbonne wspiera każdy indywidualizm:-).

Do zobaczenia w realu

 

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

NORMY I BEZPIECZEŃSTWO

DLA KOGO PRODUKTY ARBONNE?

Klient preferencyjny posiada 20% zniżki.

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Chcesz wiedzieć więcej  zapraszam do kontaktu ze mną.

 

Katarzyna Sporysz

Konsultant Przedsiębiorca Arbonne

Kosmetyczka/ wizażystka/masażystka

Trener fitness twarzy