Dlaczego skóra się starzeje?

Czy wiesz, że… ?

………………………………..
Z wiekiem nasze potrzeby związane z pielęgnacją, która ma na celu zachowanie zdrowego wyglądu skóry, ulegają zmianie. Młodo i zdrowo wyglądająca skóra powinna wydawać się gładka, pełna blasku, nawilżona, jednolita i jędrna. Jednocześnie drobne i głębsze zmarszczki, ciemne plamy oraz zaczerwienienie nie powinny być widoczne.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Na proces starzenia się skóry mają wpływ dwa czynniki:
#biologiczny (wewnętrzny)

#środowiskowy (zewnętrzny).
Skuteczna pielęgnacja mająca na celu zwalczanie oznak starzenia się skóry musi wspomóc skórę w walce z tymi dwoma powyższymi czynnikami.

Dwie najważniejsze rzeczy, które pomagają skórze utrzymać młody wygląd to ochrona oraz odpowiednia pielęgnacja. Według Amerykańskiej Akademii Dermatologicznej:
■■ Między 20 a 80 rokiem życia produkcja kolagenu i
elastyny spowalnia się o 65%.
■■ Co 10 lat grubość skóry zmniejsza się o 6%.
■■ Słońce powoduje powstawanie od 90% do 95%  zmarszczek, linii oraz brązowych, czerwonych i białych przebarwień na skórze.
Czynnik biologiczny stanowi 10% widocznych oznak starzenia się skóry. Wiele z tych wewnętrznych czynników jest dziedzicznych, co ma związek z przekazywaniem informacji genetycznej z pokolenia na pokolenie.
Generalnie im ciemniejsza jest skóra, tym mniej widoczne są oznaki jej starzenia. Grubsza skóra nie wykazuje oznak starzenia się tak szybko jak cieńsza i delikatniejsza skóra.

Czynnik środowiskowy obejmuje okoliczności zewnętrzne, takie jak palenie papierosów, nadmierne spożywanie alkoholu, nieodpowiednia dieta oraz przebywanie na słońcu. 90% przedwczesnych oznak starzenia się skóry twarzy jest związanych z uszkodzeniami spowodowanymi promieniami słońca.

Widoczne oznaki starzenia się skóry wywołane czynnikami środowiskowymi to zmarszczki, opadanie skóry, odbarwienia, plamki o różnej barwie, cienka skóra, pajęczynowate linie oraz brak koloru.

Odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna oraz pozytywne zmiany w stylu życia mogą pomóc w zmniejszeniu oznak starzenia się skóry wywołanymi czynnikami środowiskowymi.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Wolne rodniki uważa się za jedną z głównych przyczyn procesu starzenia się skóry.

Wolne rodniki powstają w wyniku działania promieniowania UV, zanieczyszczenia środowiska, stresu, palenia papierosów i naturalnych procesów metabolicznych. Przynoszą one zmiany
wywołujące zmniejszenie jędrności skóry (kolagen) i jej elastyczności (elastyna), co jest cechą charakterystyczną fotostarzenia. Przeciwutleniacze uzyskane przy odpowiedniej
diecie mogą przyczynić się do zneutralizowania i ustabilizowania wolnych rodników i mogą wspomóc
ochronę skóry przed występowaniem oznak starzenia.

 

Widoczne oznaki starzenia się skóry są związane z zegarem biologicznym. Oznaki te pojawiają się na skórze, dlatego zachodzi wiele zmian w wyglądzie cery. Widoczne oznaki starzenia się skóry zaczynają pojawiać się u osób w wieku około 25 lat na skutek spowolnienia się naturalnych procesów regeneracyjnych. Skóra znacznie wolniej zastępuje stare komórki nowymi, a jej powierzchnia nie odnawia się już tak szybko. Wtedy zaczynają pojawiać się zmarszczki. Następuje również starzenie wywołane czynnikami środowiskowymi, ponieważ skóra jest stale poddawana szkodliwym działaniom,
takim jak słońce, palenie papierosów, zanieczyszczenie powietrza oraz stres.

Mogą zacząć występować oznaki przedwczesnego starzenia się skóry, takie jak nierówna
powierzchnia i piegi.

U osób, które ukończyły 30 rok życia, starzenie się skóry na skutek czynników środowiskowych, jak działanie słońca oraz palenie papierosów, trwa nadal.

 

Starzenie genetyczne rozpoczyna się około 35 roku życia, kiedy produkcja kolagenu i elastyny w naturalny sposób zaczyna się spowalniać. Wokół oczu i na czole pojawiają się drobne i głębsze zmarszczki. Skóra zaczyna tracić swoją odporność, a jej powierzchnia staje się nierówna i pozbawiona blasku.
Po ukończeniu 40 roku życia poziom estrogenu zaczyna spadać oraz spowalnia się proces odnowy komórek. Nadal spada też poziom kolagenu i elastyny, co sprawia, że skóra staje się sucha i cienka. Mogą również występować ciemne plamy oraz drobne i głębsze zmarszczki.
Skóra osób powyżej 50 roku życia staje się cieńsza, gdyż poziom kolagenu i elastyny wciąż się obniża. Mogą powstawać głębsze zmarszczki, a skóra może opadać. Ze względu na utratę nawilżenia skóra może stać się bardziej sucha, a jej powierzchnia szorstka.

 

Konsekwentna pielęgnacja cery dojrzałej może przyczynić się do opóźnienia i zmniejszenia widocznych oznak starzenia się skóry, pomagając przywrócić jej zdrowy i młodzieńczy wygląd.

/Ta część tekstu zaczerpnięta jest z materiałów Arbonne / 

Kilka słów osobistych przemyśleń.

Fitness Twarzy pomaga wzmocnić mięśnie twarzy, co powoduje ich napięcie, a co za tym idzie napięcie skóry. Zdrowa pielęgnacja pomaga w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji i przeciwdziała biologicznemu i środowiskowemu starzeniu się skóry.

Wegańska linia przeciwzmarszczkowa RE9-testowana klinicznie i podlegająca zewnętrznym organom opiniotwórczym, jest chyba jednym z najskuteczniejszych produktów do pielęgnacji skóry dojrzałej w domu, jakie spotkałam do tej pory na rynku. Sama/Sam wyrób sobie zdanie na temat tych produktów.

Jakością plasują się zaraz pod dermokosmetykami z Klinik Medycyny Estetycznej.

I to ta jakość>>skuteczność>>czystość>>badania kliniczne>>wydajność produktu, mają istotny wpływ na cenę produktu. Są to produkty Premium> Selektywne.

Porównując do produktów drogeryjnych, jesteśmy produktem dobranym do indywidualnych potrzeb i nasze miejsce jest przy takich markach jak: La Prairie, Lancome, Dior, Helena Rubinstein. To co nas różni to fakt, że jesteśmy wegańscy.

 

Dla kogo Arbonne? kliknij ⬅⬅⬅

Dlaczego nie równe Klinice Medycyny Estetycznej? Ponieważ marka jest zaprojektowana dla klientów indywidualnych, a stężenia preparatów Arbonne oraz synergicznie połączone składy, dostępne dla klienta w domu,  nie mogą mieć większych stężeń do codziennej pielęgnacji. Dbamy o bezpieczeństwo Twojej skóry. Mamy jednak bardzo wysokie stężenia-bezpieczne dla Ciebie, odpowiednio komponowane połączenia substancji aktywnych oraz patenty. Mamy również motto którym się kierujemy: PURE>SAFE>BENEFICIAL, czyli czyste, bezpieczne, skuteczne( korzystne). Dla kogo?

 

Stężenia preparatów w Klinikach Medycyny Estetycznej są ściśle dobierane i zalecane pod okiem specjalisty na miejscu, a reakcja skóry na bardzo wysokie stężenia, jest kontrolowana i poparta odpowiednią wiedzą specjalistów. Mam na myśli np. głębokie  złuszczania lub bardzo wysokie-inwazyjne stężenia retinolu.

 

Pamiętajmy jednak o tym, że:

SYSTEMATYCZNOŚĆ>> ŁATWE ROZWIĄZANIA >>DOSTĘPNOŚĆ W DOMU>> ODPOWIEDNIA WIEDZA ( jak wyżej)>> DOBRZE DOBRANY PRODUKT ( czystszy) od ogólnie dostępnych na rynku,daje Wam gwarancję SKUTECZNOŚCI.

 

Polecam łatwe metody nieinwazyjne:

Fitness Twarzy& produkty z serii Arbonne.

Dostępne w kilku krajach:

USA, Kanada, Australia, UK, Polska, Nowa Zelandia, Tajwan oraz w tym roku Niemcy.

Zakupów możesz dokonać przez stronę internetową.

Posiadasz 45 dni gwarancji na zwrot produktu oraz moje wsparcie.

Jak kupić produkty z gwarancją zwrotu i zniżką 20% do 40%?

Produkty możesz wypróbować organizując spotkanie

 

Przez dwa lata współpracowałam z krakowską Kliniką, przeprowadzając Panie przez rekonwalescencję po zabiegach chirurgii plastycznej.

 


 

NORMY I BEZPIECZEŃSTWO

DLA KOGO PRODUKTY ARBONNE?

KIM JEST KONSULTANT ARBONNE?

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Chcesz wiedzieć więcej skontaktuj się z osobą, która zaprosiła Cię na tą stronę, lub jeśli jesteś tu przypadkiem zapraszam do kontaktu ze mną.

 

Katarzyna Sporysz

Konsultant Przedsiębiorca Arbonne

Kosmetyczka- masażystka

Trener fitness twarzy