HISTORIA, WIZJA I MISJA

HISTORIA ARBONNE / MISJA/ WIZJA

Jesteśmy hybrydą, która łączy zdrowie, wysoką jakość i skuteczność,

najnowsze odkrycia świata nauki, możliwość zarabiania oraz wizję, która chroni Matkę Ziemię( przeczytasz o tym poniżej)

Arbonne oznacza „Piękne drzewo”. To również nazwa wioski w Szwajcarii.

Jak już wspominałam produkty Arbonne są zachowane na procedurach szwajcarskich a produkowane obecnie w USA.

Markę założył niesamowity wizjoner Peter Morck i to jego wizja była tak spójna z moimi wartościami.

ŁĄCZYMY DARY NATURY Z NAJNOWSZYMI ODKRYCIAMI NAUKI

Posiadamy między innymi Certyfikat Wegański oraz B Corporation

NASZE CERTYFIKATY

Dbamy o Matkę Ziemię.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Jesteśmy przyjaźni skórze, człowiekowi i środowisku już od 40 lat. Skupiamy się na zielonej chemii i trzymamy się surowych zasad dotyczących produktów, aby rodzinom na całym świecie oferować najbezpieczniejsze produkty o formułach przynoszących jak najwięcej korzyści. Od wartościowych składników do najnowocześniejszych laboratoriów, światowej klasy Naukowego Komitetu Doradczego i bezglutenowych oraz wegańskich standardów.

NASZA MISJA

 • Arbonne zmienia życie ludzi dzięki przebadanym produktom zawierającym czyste składniki pochodzenia roślinnego, promowaniu „ czystego ”, czyli zdrowego, stylu życia oraz czystej radości płynącej z pomagania innym.
 • Zdrowy styl życia od wewnątrz i na zewnątrz

Nasi konsultanci są dumą i radością, dlatego pojawiają się osobiście na stronach naszych katalogów. Dają doskonały przykład zdrowego i pełnego energii stylu życia, który Arbonne stara się promować.

Na tym zdjęciu jestem razem z moim mężem w katalogu Arbonne z roku 2016

W Polsce już cztery osoby zaszczyciły globalny katalog Arbonne.

WIZJA

Szacunek do przyrody to nierozerwalny związek z tym, kim jesteśmy i jak chcemy się rozwijać. Dynamiczny związek między człowiekiem a naturą to istota Arbonne. Nasze produkty wykorzystują to, co w naturze najlepsze, aby polepszyć nasze życie. Zwracamy się do natury w poszukiwaniu produktów, dzięki którym możemy czuć się zdrowsi, piękniejsi i pełni sił witalnych. Z szacunkiem zbieramy dary natury: z dzikich pól, z upraw, a nawet z oceanu. Starannie wybieramy źródła surowców na całym świecie: w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych, zawsze zachowując w sercach i umysłach ideę zrównoważonego rozwoju.

Nasz zespół pracujący nad rozwojem produktów daje tym korzystnym składnikom, które przyczyniają się do skuteczności, nowe życie w formułach Arbonne. Końcowym wynikiem są
światowej klasy produkty przygotowane w duchu uczciwości, wiedzy specjalistycznej i innowacji. Stworzone z myślą o Tobie.
Z serca natury dla Ciebie. Stosuj je i niech Ci służą.
ZAANGAŻOWANIE ARBONNE W ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ NA ŚWIECIE.
Firma Arbonne stanęła na czele zielonej inicjatywy już w 1980 roku w Stanach Zjednoczonych. Od 38 lat dochowujemy wierności naszej filozofii „pure safe beneficial™”,starając się wywrzeć jak najmniejszy wpływ na środowisko. Chcemy osiągnąć doskonałość pod względem działań proekologicznych. Zielona inicjatywa nie jest celem – to ciągła droga. Jesteśmy dumni z postępu, jakiego dokonaliśmy i dążymy do spełnienia jeszcze wspanialszych zobowiązań związanych ze zrównoważonym rozwojem, które wspierają ludzi, naszą planetę i nasze produkty.
NASZE NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA
 • • 40 lat opracowywania roślinnych, wegańskich i nietestowanych na zwierzętach formuł
 • • Farby drukarskie na bazie soi i surowce wtórne posiadające certyfikat FSC
 • Opakowania produktów nadające się do powtórnego przetworzenia
 • Kartony wykonane z surowców wtórnych i nadające się do powtórnego przetworzenia
 • Spedycje przy zneutralizowanej emisji dwutlenku węgla, później udoskonalone, za co otrzymaliśmy certyfikat Carbon Neutral Company
 • Ekologiczne akcesoria dostępne w sklepie internetowym Arbonne Boutique
 • Ograniczenie zużycia wody o 67% podczas produkcji każdej partii produktów w latach 2013-2016
 • Udział w inicjatywie Science Based Targets (SBTs), by sprostać ogólnoświatowym standardom dotyczącym zmniejszenia emisji dwutlenku węgla
 • Przynależność do Okrągłego Stołu ds. Zrównoważonej Produkcji Oleju Palmowego (ang. Roundtable on Sustainable Palm Oil, RSPO)
 • Dołączenie do projektu Global Compact zainicjowanego przez ONZ, który zrzesza firmy zaangażowane wzrównoważony rozwój i odpowiedzialne społecznie zasady oraz praktyki
…………………………………………………………………………………………………………………………………………..
TRZY KLUCZOWE INICJATYWY
1. Arbonne – zrównoważone surowce
Firma Arbonne została członkiem Okrągłego Stołu ds. Zrównoważonej Produkcji Oleju Palmowego (ang. Roundtable on Sustainable Palm Oil, RSPO) w 2016 roku, aby podkreślić swoje zaangażowanie w misję pozyskiwania oleju palmowego w zrównoważonym procesie. Dodatkowo pozyskujemy i stosujemy inne, bardziej zrównoważone składniki (jak masło shea uzyskane w zrównoważonym procesie) oraz podejmujemy dodatkowe działania w tym zakresie.
2. Arbonne – certyfikat Carbon Neutral Company
Dwutlenek węgla emitowany jest w wyniku różnych działań biznesowych. Sposobem na zrównoważenie tej emisji, równocześnie z próbami jej zmniejszenia, jest kupowanie poświadczonych kredytów węglowych. W ten sposób wspierane są projekty na rzecz zrównoważonej produkcji, które równoważą emisję i przynoszą korzyść nam oraz naszej planecie. Firma Arbonne zrównoważyła własną emisję w ilościach wymaganych do otrzymania certyfikatu Carbon Neutrality poprzez: wspieranie projektu na rzecz amazońskich lasów tropikalnych w Peru. Celem tych projektów jest ochrona kluczowych składników, jak orzechy brazylijskie produkowane w miejscu, gdzie zlokalizowane są te projekty, a także pomoc w ograniczaniu niszczących skutków wycinania lasów i degradacji gruntów. Dodatkowo
ważne składniki, jak olej palmowy, kakao i inne uprawy roślinne, są uprawiane w rozleglejszych
regionach, gdzie zlokalizowany jest dany projekt. W ten sposób Arbonne wspiera inicjatywy chroniące zrównoważoną produkcję składników, które stosujemy w naszych formułach.
Jest to program, który oferuje społeczne i zrówno ważone korzyści lokalnym mieszkańcom poprzez edukowanie na temat skutków deforestacji i pozytywnego znaczenia, jakie ma zrównoważone pozyskiwanie składników. Program ten zapewnia
również uczciwe źródło utrzymania dla wszystkich członków społeczności, której los zależy od istnienia tych lasów.
3. Arbonne – zero odpadów
Na przestrzeni lat firma Arbonne zrobiła znaczny postęp w zakresie zwiększenia ilość odpadów
poddawanych recyklingowi, co pomaga zmniejszyć ilość śmieci, które trafiają na wysypiska. Biuro Centralne Arbonne w Irvine w stanie Kalifornia osiągnęło cel „Zero Waste”, zwiększając ilość odpadów oddawanych do recyklingu do ponad 97%, a nasze oddziały w pozostałych krajach wykonały to zadanie w około 75% i starają się osiągnąć cel „Zero Waste” w 2018 roku.
Aktualnie firma pracuje nad wprowadzeniem Zero Waste.
W 2020r. otrzymaliśmy Certyfikat B CORPORATION.
LUDZIE, PLANETA, PRODUKTY
Głównym elementem misji firmy Arbonne jest stałe zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Chcemy przyczynić się do stworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości, dokonania pozytywnych zmian i wywarcia jak najmniejszego wpływu na środowisko.
[