30 DNI DO ZDROWEGO ŻYCIA DZIEŃ 21 I 22

BŁONNIK

Błonnik stanowi uzupełnienie naszej codziennej diety. Bardzo mocno wpływa na rozwój prawidłowej flory bakteryjnej w naszych jelitach. Bez błonnika przewód pokarmowy człowieka nie mógłby prawidłowo funkcjonować.

Błonnik marki Arbonne oparty jest o ziarna owoców i warzyw, dzięki temu dostarczamy do organizmu błonnik rozpuszczalny w wodzie, ale i taki , który nie jest rozpuszczalny w wodzie. Dodatkowo zawiera pektyny, które mają działanie prozdrowotne.

Daily Fibre Support (#2075) z błonnikami pokarmowymi i pektynami w składzie zawiera: odporną na trawienie maltodekstrynę (Fibersol-2), maltodekstryna, mieszanka błonnika w proszku Arbonne (inulina, błonnik grochowy, pektyna jabłkowa, błonnik z pomarańczy, błonnik z buraka cukrowego, pektyna cytrusowa).

12-gramowa porcja zaspokaja w około 30 procentach codzienne zapotrzebowanie na błonnik.

Produkt zawiera ziarna bezglutenowe oraz błonnik pochodzący z owoców. Można dodawać go do gorących lub zimnych napojów i posiłków oraz wypieków, ponieważ jest odporny na temperaturę. Nie zmienia smaku ani konsystencji jedzenia.

Pektyny zawarte w błonniku Arbonne regulują gospodarkę cholesterolu, czyli podwyższają stężenie dobrego cholesterolu, obniżając zły cholesterol. Wpływają także na gospodarkę węglowodanową (czyli są korzystne przy cukrzycy typu drugiego, czyli cukrzycy dietozależnej).

Błonnik zwiększa wartość spożywanego pokarmu. Dostarcza nam niezbędne składniki, które będą powodowały lepszy rozwój prawidłowej flory bakteryjnej naszych jelit.

Błonnik nie jest trawiony w naszym organizmie. Będzie on usuwany z  organizmu, ale w międzyczasie będzie dokonywał wiele pozytywnych zmian.

Możemy rozróżnić dwa rodzaje błonnika zawarte w tym produkcie:

  • Błonnik nierozpuszczalny w wodzie chłonie wodę w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu pęcznieje i wypełnia żołądek. Ma istotny wpływ na przewód pokarmowy. To on pobudza funkcjonowanie żucia, dzięki niemu zwiększa się ilość śliny w naszej jamie ustnej. Dzięki temu dostarczamy enzymów ułatwiających proces trawienia. Ten rodzaj błonnika pozwala utrzymać nam szczupłą sylwetkę, ponieważ napęczniały błonnik daje uczucie sytości. Dodatkowo błonnik nierozpuszczalny w wodzie wiąże wodę do siebie, dzięki temu powoduje zwiększenie masy kałowej, dzięki temu perystaltyka naszych jelit będzie przebiegała w prawidłowy sposób. Włókno pokarmowe działa jak szczotka, która wymiata z jelita niestrawione fragmenty pożywienia, przez co reguluje wypróżnianie.
  • Błonnik rozpuszczalny w wodzie wychwytuje toksyny i metale ciężkie oraz obniża poziom cholesterolu. Może zatem zapobiegać zaparciom. Ten błonnik niemal w całości ulega degradacji bakteryjnej w jelicie grubym, więc stanowi pożywkę dla dobrych bakterii w naszym organizmie. Błonnik ten pomaga obniżyć poziom cholesterolu w organizmie. Wpływa również pozytywnie na stężenie cukru we krwi poprzez opóźnienie wchłaniania glukozy w przewodzie pokarmowym. Błonnik rozpuszczalny w wodzie zwiększa gęstość treści pokarmowej, wydłuża okres trwania trawienia, dzięki temu wolniej jest uwalniana glukoza do organizmu, więc nie będziemy mieli skoku nagłego zmęczenia po posiłku, który często możemy zaobserwować po obfitym lub bogatym w cukry posiłku. Więc kiedy do posiłku dodamy błonnik rozpuszczalny w wodzie, hamujemy proces uwalniania glukozy do organizmu, nie mamy wówczas takiego szybkiego wyrzutu insuliny, dlatego senność po posiłku nie następuje.

Błonnik zalecany jest zatem osobom z zaburzeniem gospodarki cholesterolowej oraz podwyższonym stężeniu glukozy i cukrzycą.

Trzeba jednak pamiętać, że błonnik pokarmowy ma dużo plusów, ale nie jest zalecany dla wszystkich. Na błonnik powinny uważać osoby, które maja upośledzone wchłanianie. Również należy pamiętać, że nadmierna porcja błonnika nikomu nie służy, więc należy przestrzegać racjonalnego dostarczania dobowego. Pamiętaj również o piciu dużej ilości płynów.

Niezdrowy model odżywiania będzie powodował namnażanie się bakterii dla nas niekorzystnych, a nam zależy na tym aby odżywiać bakterie, które nam sprzyjają, dlatego szczególna uwagę dzisiaj chciałam poświęcić błonnikowi i jego zastosowaniu.

Daily Fibre Support (#2075) z błonnikami pokarmowymi i pektynami nie zawiera cholesterolu, tłuszczów nasyconych, tłuszczów typu trans ani glutenu. Jest to produkt wegański i koszerny.

 


Jeśli chcesz wiedzieć więcej lub dołączyć do programu, a może pracować z nami i zostać konsultantem skontaktuj się ze mną 

WIĘCEJ INFORMACJI:


Katarzyna Sporysz

Konsultant Przedsiębiorca Arbonne

Kosmetyczka/ wizażystka/masażystka

Trener fitness twarzy