30 DNI DO ZDROWEGO ŻYCIA DZIEŃ 19 i 20

SHAKE PROTEINOWY ARBONNE

 

Tak jak wspomniałam w poprzednim poście, ostatnie 12 dni oczyszczania, to opis produktów niezbędnych podczas programu.

Dzisiaj naszym gościem jest SHAKE PROTEINOWY.

Co to jest białko opis znajdziesz tu.

Białka dzielimy na takie, które mogą być tworzone w naszym organizmie oraz takie, które do naszego organizmu musimy dostarczyć z pożywieniem .

Rola białka w naszym organizmie jest bardzo duża, ale to już wiesz. Pełni ono rolę budulca, wpływa na nasz układ kostny, wpływa na nasz układ mięśniowy, ale także jest niezbędny do tworzenia hormonów oraz różnych enzymów.

Białko jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego naszego organizmu. Dlatego w tym poście piszę o shake’ach roślinnych, których składnikiem kluczowym jest białko roślinne.

Na naszym rynku są dostępne różne formy odżywek białkowych: np. na bazie serwatki, izolatów, koncentratów, hydrolizatów białka oraz właśnie oparte o białko roślinne.

Białka możemy podzielić na: pełnowartościowe, niepełnowartościowe i nie wartościowe.

Pełnowartościowe białko pochodzi od produktów zwierzęcych. Białko niepełnowartościowe, bazuje na roślinach strączkowych, ale to nie ma większego znaczenia kiedy staramy się te niedobory uzupełniać w pożywieniu.

Więc jak sprawić, żeby aminokwasy dostarczane do organizmu były pełnowartościowe?

Musimy nauczyć się prawidłowego komponowania posiłków, albo wybierania takich produktów, które  będą nam dostarczały w posiłku białka pełnowartościowe.

Shake proteinowy Arbonne zawiera aminokwasy, które pięknie się uzupełniają. Jest oparty o białko z zielonego groszku, ale też białko pochodzące z  ryżu brązowego i białko pochodzące z żurawiny. Dlatego ten produkt jest pełnowartościowy.

Białko roślinne ma wiele zalet, jedną z nich jest bardzo dobre  obniżanie cholesterolu ogólnego i tego, który nazywamy złym cholesterolem, ponieważ właśnie nie zawiera cholesterolu dla nas negatywnego jak np.tłuszczy trans. Dodatkowo białko roślinne ma też właściwości, które będą przyczyniały się do obniżenia ciśnienia tętniczego, ponieważ będą pozytywnie wpływały na nasze tętnice w organizmie.

Odżywki białkowe Arbonne są doskonałym rozwiązaniem dla każdego. Szczególnie jednak polecane są dla osób, które ze względów zdrowotnych lub wyborów żywieniowych, nie mogą spożywać odżywek opartych na serwatkach. Mam na myśli osoby z nietolerancja laktozy, nietolerancją glutenu lub wegan i wegetarian.

Shake Arbonne jest bogaty w białko roślinne, a to oprócz białka dostarcza do naszego organizmu aminokwasy bogate w substancje odżywcze: wit. z grupy B, błonnik, potas, fosfor, magnez, wapń,żelazo i inne substancje odżywcze.

Ważne żebyś wiedziała, że białko roślinne ma szybki czas trawienia, bardzo szybko dostarczane jest do naszego organizmu, ma bardzo dobrą wchłanialność, świetnie działa anabolicznie czyli uzupełnia rezerwy już utraconego białka przez nasz organizm. Bardzo dobrze jest rozpuszczalne w wodzie i ma bardzo dobre właściwości regeneracyjne, czyli może być spożyte po wysiłku fizycznym.

Kolejnym plusem shake’a białkowego Arbonne jest to, że produkt ten jest hypoalergiczny czyli nie będzie powodował alergii. Przypomnę: nie zawiera cholesterolu, laktozy, tłuszczy trans, polecany jest również dla wegetarian i wegan. To ważna informacja ponieważ na rynku dominują głównie odżywki białkowe bazujące na serwatce, czyli produkcie odzwierzęcym.

Korzyści płynące z substancji odżywczych shake’ów białkowych Arbonne:

Oprócz białka z grochu zielonego, ryżu i żurawiny, mamy kolejne składniki ważne takie jak inulina, stewia, siemię lniane, wyciąg z korzeni rzeń-szenia, koenzym Q10 i wiele innych składników odżywczych.

Białko żurawiny-jest to bardzo rzadkie białko dostępne na rynku. Oprócz tego, że będzie dostarczało niezbędne aminokwasy, będzie dostarczało tez przeciwutleniacze: wit.E, wit.C.

Rzeń-szeń- ułatwia transport tlenu do naszych komórek. Doskonały do regeneracji po treningu.

Koenzym Q10, wit E I C- antyoksydanty, te składniki zapobiegają starzeniu się naszych komórek.

Kwas foliowy- niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego i układu nerwowego.

Chrom- wpływa na stabilizację gospodarki węglowodanowej. Spowalnia proces uwalniania glukozy do organizmu. Powoduje, że nie będziemy czuli szybko głodu i nie będziemy mieli ochoty na produkty słodkie.

Wit. B12- uczestniczy w wytwarzaniu krwinek czerwonych oraz zapobiega niedokrwistości, które często występuje u osób na diecie wegańskiej i wegetariańskiej.

 

W naszej ofercie posiadamy shake’i proteinowe oraz shake’i zastępujące posiłek o trzech smakach: wanilia, czekolada oraz chia.

Są to produkty zbliżone jeśli chodzi o wartości odżywcze. Ale jeśli chodzi o energetykę, shake zastępujący posiłek ma większą wartość odżywczą, więc może zastąpić nam posiłek.

Jeśli chodzi o konsystencję, oba shake’i mają postać proszku, który można dodać do wody lub shake’a owocowego lub warzywnego i kilkoma szybkimi ruchami zmieszać w shakerze.


Jeśli chcesz wiedzieć więcej lub dołączyć do programu #30 Dni Do Zdrowego Życia, a może pracować z nami i zostać konsultantem skontaktuj się ze mną .Pracuję online w całej Polsce i poza jej granicami.

Katarzyna Sporysz

Konsultant Przedsiębiorca Arbonne
Kosmetyczka/masażystka/wizażystka
Trener Fitness Twarzy

 


WIĘCEJ INFORMACJI: